Dlaczego warto poznać naszą uczelnię?
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi filmami oraz ofertą edukacyjną!
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami: Nasza uczelnia kładzie ogromny nacisk na zapewnienie pełnej dostępności dla wszystkich studentów. Dzięki specjalnym udogodnieniom oraz wsparciu, staramy się stworzyć przyjazne i dostępne środowisko nauki dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Savoir-vivre: Wierzymy, że kultura i savoir-vivre są nieodłącznymi elementami edukacji. Nasze filmy prezentują nie tylko atmosferę panującą na naszym kampusie, ale także wartości, które kształtują naszą społeczność.
Kierunki dostępne dla osób z niepełnosprawnościami: Zapewniamy szeroki wybór kierunków studiów, które są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nasza oferta edukacyjna jest zróżnicowana i obejmuje wiele dziedzin, pozwalając każdemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Informacja dot. opłaty rekrutacyjnej
Na podstawie Zarządzenia Rektora w sprawie określenia wysokości opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, osoby z niepełnosprawością są zwolnione z obowiązku wniesienia opłaty rekrutacyjnej.
"Aktywny Samorząd" 2024
Projekt Edukacyjno-Społeczny "Chodź poznaj mój świat!"
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu objęła honorowym patronatem Projekt Edukacyjno – Społeczny„ Chodź poznaj mój świat !”, realizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Tarnobrzegu. Program ten ma za zadanie kształtowanie postawy tolerancji i likwidowanie uprzedzeń wobec dzieci o różnym rodzaju niepełnosprawności. Niniejsze przedsięwzięcie jest pierwszym kompleksowym projektem na terenie województwa podkarpackiego, wprowadzającym dzieci i rodziców do poznania potrzeb osób niepełnosprawnych i zrozumienia świata „bez barier”. Honorowy patronat nad projektem objęła również małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser – Duda.
Czujemy się zaszczyceni możliwością wzięcia udziału w kształtowaniu postawy tolerancji i likwidowania uprzedzeń wobec dzieci o różnym rodzaju niepełnosprawności. Jako Uczelnia dbamy o upowszechnianie postaw o dużym znaczeniu społecznym, jakim jest promocja tolerancji wobec dzieci niepełnosprawnych.
"Aktywny Samorząd" 2023 Moduł I
Informujemy, że od 01 marca 2023r. do 31 sierpnia 2023 roku przyjmujemy wnioski w ramach Pilotażowego Programu „Aktywny samorząd” – Moduł I. Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a jego realizatorem na terenie miasta Tarnobrzega jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. W bieżącym roku realizowane będą następujące zadania:
Obszar A – likwidacja bariery transportowej:
Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:
Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:
Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką, pomoc adresowana do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które są przedstawicielem ustawowym lub opiekunem prawnym dziecka).
Uprzejmie informujemy, że w 2023 roku osoby, które posiadają podpis elektroniczny lub Profil Zaufany na platformie ePUAP mają możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, w systemie przygotowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - SOW (System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON, https://sow.pfron.org.pl). System ten pozwala złożyć wniosek bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier. Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać w systemie SOW także z innych form pomocy w zakresie złożenia wniosku: kreatora ułatwiającego aplikowanie o środki, infolinii, a także mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej. Można również uzyskać pomoc w punktach informacyjnych SOW, zlokalizowanych we wszystkich oddziałach PFRON.
Przypominamy również, iż zgodnie z zasadami programu "Aktywny samorząd" w 2023 roku elektroniczne wnioskowanie w systemie SOW jest dodatkowo premiowane dla Wnioskodawców:
Wnioski w ramach programu można będzie również składać w wersji papierowej wraz z wymienionymi w nich załącznikami, w Zespole ds. Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu ul. Kopernika 3, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.
Informacje oraz formularze wniosków dostępne są w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), na stronie internetowej www.mopr.pl w zakładce Program Aktywny Samorząd Moduł I oraz można uzyskać w Zespole ds. Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych MOPR w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3, pok. 101, pok. 128; tel. 15 8230738, 15 8226097 w. 101, w. 128 oraz 158567697
Z treścią programu oraz warunkami uczestnictwa w programie można zapoznać się na stronie internetowej PFRON – www.pfron.org.pl /zakładka „Aktywny Samorząd”.
"Aktywny Samorząd" 2023 Moduł II
DOFINANSOWANIE KOSZTÓW NAUKI
Od 1 marca 2023 roku, w ramach Pilotażowego Programu „Aktywny Samorząd” – Moduł II, można ubiegać się o pomoc w dofinansowaniu kosztów nauki w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej – studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym - dziennym lub niestacjonarnym - wieczorowym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym za pośrednictwem Internetu lub szkoły doktorskie.
O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Wnioski można składać w formie elektronicznej w dedykowanym Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) przygotowanym przez PFRON.
Terminy składania wniosków:
Uprzejmie informujemy, że w 2023 roku osoby, które posiadają podpis elektroniczny lub Profil Zaufany na platformie ePUAP będą miały możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, w systemie przygotowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - SOW (System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON, https://sow.pfron.org.pl). System ten pozwala złożyć wniosek bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier. Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać w systemie SOW także z innych form pomocy w zakresie złożenia wniosku: kreatora ułatwiającego aplikowanie o środki, infolinii, a także mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej. Można również uzyskać pomoc w punktach informacyjnych SOW, zlokalizowanych we wszystkich oddziałach PFRON.
Przypominamy również, iż zgodnie z zasadami programu "Aktywny samorząd" w 2023 roku elektroniczne wnioskowanie w systemie SOW jest dodatkowo premiowane dla Wnioskodawców:
Informacje oraz formularze wniosków dostępne są w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), na stronie internetowej www.mopr.pl w zakładce Program Aktywny Samorząd Moduł II oraz można uzyskać w Zespole ds. Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych MOPR w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3, pok. 101, pok. 128; tel. 15 8230738, 15 8226097 w. 101, w. 128 oraz 158567697
Z treścią programu oraz warunkami uczestnictwa w programie można zapoznać się na stronie internetowej PFRON – www.pfron.org.pl /zakładka „Aktywny Samorząd”/.
Oferta dydaktyczna
Uczelnia podejmuje i będzie podejmować działania mające na celu zapewnienie równych szans w realizacji procesu edukacyjnego, uwzględniając stopień i charakter niepełnosprawności studenta.
Wsparcie, o którym mowa w niniejszym Regulaminie, jest przeznaczone dla studentów niepełnosprawnych Uczelni, posiadających orzeczenie właściwego organu potwierdzające stopień niepełnosprawności lub dokument równoważny, zarejestrowane u Pełnomocnika.
Środki z dotacji budżetowej przekazywanej Uczelni na zadania związane z zapewnieniem studentom niepełnosprawnym warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia, przeznacza się w szczególności na:
Udogodnienia
Biblioteka Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, która znajduje się
w budynku na ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10 posiada następujący sprzęt dostosowany dla osób niewidomych i słabo widzących:
Budynek dydaktyczno-biblioteczny na ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10 posiada:
Budynek na ulicy Henryka Sienkiewicza 50:
Posiada podjazd dla studentów niepełnosprawnych, który znajduje się przy wejściu do budynku uczelni.
Linki
"Krok w Przyszłość"
Zapraszamy do projektu „Krok w Przyszłość”, organizowanym przez Stowarzyszenie „CRAS”, które oferuje bezpłatne szkolenia zawodowe wg potrzeb oraz 4-miesięczne płatne staże zawodowe. Projekt skierowany jest do 20 osób z niepełnosprawnościami, w tym co najmniej 16 osób ze znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które spełniają łącznie następujące warunki:
W ramach projektu oferowane jest wsparcie określone wg potrzeb uczestnika:
Dla osób spoza Rzeszowa zapewniamy zwrot kosztów dojazdu na wszystkie formy wsparcia ! Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Projekt „Krok w przyszłość” jest współfinansowany ze środków państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zarządzenie i dokumenty dotyczące regulaminu wypożyczalni sprzętu dla osób niepełnosprawnych
Kontakt
Uczelnia informuje,
że osobą wyznaczoną do kontaktu i pomocy osobom niepełnosprawnym
w ich dydaktycznych i funkcjonalnych potrzebach
jest Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych
Radca Prawny Paweł Zasadni
ul. Henryka Sienkiewicza 50, pokój 1A,
e-mail: pawelzasadni@puz.tarnobrzeg.pl
Godziny przyjęć:
Poniedziałek: 11.30 - 15.30
Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek: 7.30 - 10.00
Piątek: 12.00 - 14.00
Państwowa Uczelnia Zawodowa
im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu
ul. Henryka Sienkiewicza 50, 39-400 Tarnobrzeg
tel. 15 822 90 15
lub 15 822 90 23
fax. 15 823 57 88
Ze względu na wejście w życie w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej zwane jako „RODO"), kierując się potrzebą jak najlepszej ochrony Państwa praw wynikających z nowych przepisów, informujemy, iż wprowadziliśmy nową Politykę prywatności, regulującą zasady przetwarzania danych osobowych po dniu 25 maja 2018 roku.
Wprowadzone zmiany mają na celu przede wszystkim podniesienie standardów obsługi oraz bezpieczeństwa przetwarzania Państwa danych osobowych. W nowej wersji Polityki prywatności uszczegółowiliśmy w związku z tym zasady przetwarzania powierzanych nam danych osobowych, dostosowując w ten sposób dotychczasowe rozwiązania do wymogów RODO.
Pełna treść nowej Polityki prywatności dostępna jest tutaj
Nowe dokumenty i procedury obowiązywać będą od dnia 25 maja 2018 roku.
Niezależnie od powyższego, celem realizacji obowiązku informacyjnego wynikającego z art. 13 RODO, przekazujemy Państwu informację nt. podstaw przetwarzania Państwa danych osobowych, tego kto jest administratorem Państwa danych, w jakich celach są one przetwarzane.
Treść klauzuli informacyjnej jest dostępna tutaj
W razie pytań zachęcamy do kontaktu.